Wewnętrzne oczyszczanie powietrza w warsztatach lakierniczych.

Oczyszczanie powietrza ze wszelkich zanieczyszczeń jest jedną z najważniejszych kwestii w zakresie osiągania wysokiej jakości realizacji prac lakierniczych. Trzeba tutaj uświadomić sobie, iż wszelkie zanieczyszczenia lotne, będą wpływać na obniżenie jakości wykonywanych powłok lakierniczych. Będą one mieszać się ze strumieniem mgiełki lakierniczej, i osiadać na lakierowanych płaszczyznach. Będzie to wpływać negatywnie nie tylko na estetykę wizualną lakierowanej powierzchni. Bardzo istotne, jeśli nawet nie najbardziej jest tutaj to, iż obniży się wtedy w znacznym zakresie jakość samej powłoki lakierniczej. Będzie ona mniej wytrzymała i mniej odporna na działanie warunków atmosferycznych czy też innych czynników zewnętrznych.

Oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach lakierniczych.

Przede wszystkim więc, należy tutaj zadbać o to, aby wewnątrz pomieszczeń warsztatowych utrzymać maksymalnie wysoki poziom czystości powietrza. Aby to osiągnąć, trzeba oczywiście zadbać o przechwytywanie zanieczyszczeń atmosferycznych pochodzenia zewnętrzna. To możemy zrobić poprzez filtrację powietrza tłoczone do środka przez system wentylacji. Jednakże zanieczyszczenia powstają także wewnątrz pomieszczeń warsztatowych. Co gorsza, są one regularnie wznoszone w górę poprzez poruszających się pracowników oraz przejeżdżające maszyny. Trzeba więc zadbać także o ich skuteczne przechwytywanie. Tutaj zaś możemy zastosować na przykład filtry sufitowe dla zakładów lakierniczych, oraz filtry podłogowe czy też ścienne. Ich zadaniem jest wchłanianie osiadających zanieczyszczeń, celem nie dopuszczenia do ich ponownego wzbijania się w powietrze. Oczywiście nie jest to metoda gwarantująca sto procent pewności w kwestii oczyszczania powietrza, aczkolwiek zdecydowaną większość zanieczyszczeń będzie w stanie z warsztatu wyeliminować.

Kabina lakiernicza.

Dodatkowym rozwiązaniem, które na chwilę obecną jest najlepszym w tym przypadku, jest wewnętrzna kabina lakiernicza. Jest to specjalnie przygotowane, dodatkowe pomieszczenie wyposażone w autonomiczny system filtracji powietrza. Dzięki temu w jego wnętrzu powietrze charakteryzuje się już naprawdę bardzo wysokim poziomem czystości. Trzeba tutaj co prawda pamiętać, aby filtry przeznaczone do kabin lakierniczych regularnie wymieniać na nowe. Tak samo jak w przypadku systemu wentylacji. Jest to jednak koszt niezbyt wygórowany, szczególnie jeśli rozpatrujemy go w zestawieniu z Korzybiami płynącymi z zastosowania kabiny lakierniczej.

Generalnie rzecz więc ujmując, możliwe jest osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych, jednakże trzeba będzie skupić się na tym, aby osiągnąć wysoki poziom czystości atmosfery wewnętrznej. Jeśli w tym zakresie osiągniemy maksymalny poziom czystości, to realizowane prace lakiernicze będą z całą pewnością należały do najlepszych pod względem jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *