Wspomaganie organizmu w walce z problemami skórnymi.

Różnorodne problemy ze skórą mogą dotknąć praktycznie każdego z nas, co wcale nie napawa nas optymizmem. Zdecydowanie jednym z poważniejszych problemów, który może dotknąć skóry jest łuszczyca, choroba nieuleczalna, z którą należy nauczyć się żyć, aby móc jako tako funkcjonować. Jako, że na tę wyjątkowo niebezpieczną chorobę narażeni jesteśmy wszyscy, warto przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, w jaki sposób poprawnie funkcjonować z łuszczycą. Przyjrzyjmy się wszystkim aspektom choroby, jej potencjalnym przyczynom, oraz sposobom zwalczania przykrych i ograniczających nasz komfort objawów.

Czym jest łuszczyca.

Łuszczyca to choroba skóry, co do której nie do końca jesteśmy w stanie określić przyczyn jej pojawiania się. Mimo tak wielkiego postępu technologicznego, jakiego doznaliśmy. Jak do tej pory, żadna z teorii powstawania łuszczy nie znalazła twardego, naukowego potwierdzenia. Możemy jednak wykazać pewne elementy, które będą przyczyniać się do powstawania łuszczycy, biorąc pod uwagę badania przeprowadzone na osobach już dotkniętych tą chorobą.

W swoim przebiegu jest niezwykle dokuczliwa. Objawia się twardymi łuskami na skórze, które powstają w wyniku zbyt szybkiego obumierania naskórka. Normalny cykl życia komórek w zdrowej skórze, trwa około 26-28 dni, w czasie których, komórki rodzą się, dojrzewają i obumierają. W przypadku zaś łuszczycy, okres ten, z niewiadomych dotąd przyczyn skraca się do czterech dni, skutkiem czego w wielu miejscach ciała, pojawiają się łuski martwego naskórka, który nie zdążył się naturalnie złuszczyć, jak to ma miejsce w zdrowej skórze.

Życie codzienne z łuszczycą.

Jako, że nie możemy na chwilę obecną wyleczyć łuszczycy, warto zastanowić się przynajmniej nad tym, co zrobić, aby w pewnym sensie poprawić komfort życia z tą dokuczliwą chorobą. Otóż możemy tutaj stosować wszelkiego rodzaju zioła na problemy ze skórą, które powinny w dużej mierze załagodzić sytuacje, aczkolwiek w dalszym ciągu będziemy mieć do czynienia z łuskami, które stają się dość przykre. Aby jednak jeszcze bardziej zminimalizować negatywny wpływ łuszczycy na nasze życie, poza ziołami na choroby skóry, możemy także zmienić nasza dietę i ogólnie rzecz biorąc tryb życia. Warto zadbać o wprowadzenie do diety sporych ilości witaminy D oraz nienasyconych kwasów tłuszczonych. Do tego warto zadbać o owoce cytrusowe, czy też ciemne winogrona. Składniki zawarte w tych owocach pozwolą skórze na łatwiejszy proces regeneracji. Warto dostarczać sobie również marchewki, sałaty, pietruszki oraz czosnek.

Pewne rzeczy warto z diety wyeliminować, jak chociażby mięso, czekoladę, kawę czy kakao. Po takich korektach naszej diety łuszczyca znów stanie się mniej dokuczliwa, a nasze życie z chorobą stanie się przyjemniejsze, niż kiedykolwiek przedtem. Jeśli do tego dodamy jeszcze systematyczne nawilżanie skóry, rezygnację z używek takich jak alkohol i papierosy, to z cała pewnością odzyskamy dawny komfort życia, a i nasza skóra stanie się przyjemniejsza w wyglądzie zewnętrznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *