Wyjazd na trekking w Pireneje.

Wyjazdy trekkingowe, już od ładnych kilku lat, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich turystów. Jest to z całą pewnością wynikiem tego, iż trekking zapewnia nam możliwość spędzenia swojego czasu urlopu na aktywnej formie wypoczynku, a nie tylko na leżakowaniu na plaży czy też przy hotelowym basenie. Takie wyjazdy, zapewniają nam wysoki poziom rekreacji oraz wypoczynku w najlepszym wydaniu. Obecnie zaś, coraz bardziej popularne stają się trekkingi w Pireneje, czyli jedno z ciekawszych pasm górskich, na samym końcu Europy.

Pireneje oddzielają półwysep Iberyjski od reszty kontynentu i rozciągają się na długości 450 km, ciągnąc się od Morza Śródziemnego aż po ocean atlantycki. Tutaj też przebiega jeden z ciekawszych i bardziej wymagających szlaków trekkingowych czyli HRP, które pokonanie jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem dla każdego, nawet bardzo doświadczonego pasjonata podróży górskich.

Wycieczki na trekkingi w Pireneje.

Obecnie, praktycznie każdy z nas może zakosztować przynajmniej w pewnej części trudów tego typu wypraw, bowiem coraz większa ilość biur podróży w naszym kraju zajmuje się organizacją wyjazdów właśnie na trekkingi w Pireneje.

Typowa wycieczka z reguły obejmuje wszystkie trzy państwa, poprzez które przebiegają Pireneje, a więc przez Francję, Hiszpanię, oraz wysokogórską Andorę. Z reguły wycieczki zaczynać się będą właśnie w Andorze, gdyż jest to w tym przypadku zdecydowanie najlepszy punkt startowy na większość wypraw. Godnymi naszych odwiedzin będą także Pireneje Francuskie ze słynącym z cudów Lourdes. Także tutaj można będzie zobaczyć skalny amfiteatr, dolinę Gavarnie, czy też jeden z najdziwniejszych szczytów górskich Vignemale – górę poślubioną przez człowieka

Bardzo ciekawym elementem trasy jest samo przejście z Francji do Hiszpanii, przez przełęcz Wrota Rolanda, która zapewnia bardzo ciekawe i atrakcyjne widoki.

Znajdziemy tutaj także liczne szczyty do zdobycia. Między innymi: Pico Aneto (3404 m n.p.m..), Coma Perdosa (2942 m n.p.m.), czy też Monte Perdido (3355 m n.p.m.).
Generalnie można powiedzieć, iż całą wyprawa trasą HRP jest bardzo wymagająca i raczej nie sprawdzą się na niej osoby z małym doświadczeniem. Jednakże, tak samo jak w wielu innych przypadkach, możliwe jest skorzystanie z wariantów mniej wymagających, czy też wypraw o mniejszym poziomie trudności, pomijających zdobywanie szczytów i omijających najtrudniejsze fragmenty trasy. Nawet jednak takie wycieczki na trekkingi w Pireneje będą stawiać przed nami konkretne wymagania, toteż konieczne będzie odpowiednie przygotowanie.

Podsumowanie.

Reasumując, możemy powiedzieć, trekkingi w Pireneje są organizowane coraz częściej, a wynika to przede wszystkim z wzrostu zainteresowania tą formą wypoczynku i poszukiwaniem nowych wyzwań przez rodzimych pasjonatów wypraw wysokogórskich. Z całą też pewnością jest to wyprawa, która dostarczy niesamowitych wrażeń, praktycznie każdemu z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *