Wyjazd trekking w okolice Matterhorn.

Każdy wyjazd na trekking górski, a przede wszystkim alpejski to niesamowite przeżycie dla każdego, zarówno dla tych początkujących, którzy wybierają nieco łatwiejsze trasy przejścia, jak i dla doświadczonych wyjadaczy wysokogórskiego trekkingu. Jednym z bardziej ciekawych, atrakcyjnych i coraz też bardziej popularnych kierunków wyjazdów na trekking w górach, jest wyjazd w okolice Matterhorn, czyli szczytu, który jest znany na całym świecie, głównie przez wzgląd na fakt, iż jego sylwetka, jest utożsamiana z symbolem góry. Zobaczmy jak może wyglądać typowy wyjazd na trekking w okolice Matterhorn.

Dlaczego Matterhorn?

Ano dlatego, iż w tej okolicy Alp Walijskich możemy liczyć na wyjątkowo ciekawe trasy, między innymi takie jak chociażby bardzo już słynna i wybierana przez wielu pasjonatów trekkingu alpejskiego trasa Saute Router. Jest to trasa, która rywalizuje z trasą wokół Mont Blanc, o miano najpiękniejsze trasy Europy i z całą pewnością ma wiele atutów, które sprawiają, iż jest wybierana tak często przez wielu turystów, pasjonatów turystyki alpejskiej. W czasie przejścia, trzeba będzie przekroczyć wiele przełęczy, z których można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na lodowce alpejskie. Trasa trekkingowa prowadzi od przełęczy św. Bernarda aż po sam szczyt Matterhorn. Do pokonania będziemy mieli wiele szlaków prowadzonych po szwajcarskiej stronie Alp Walijskich, będących w pewnej części fragmentem trasy Chamonix z Zermatt – Haute Route.

Do wyboru mamy tutaj zarówno trekkingi alpejskie w rejonie Matterhorn w wersji z noclegami w hotelach oraz w wersji z noclegami w schroniskach, przy czym ta druga wersja wyjazdu jest raczej skierowana do prawdziwych pasjonatów i doświadczonych wyjazdach wysokogórskiego trekkingu alpejskiego.

Przygotowanie i koszty.

Jako, że wybieramy się na wyjazd trekkingowi, musimy pamiętać o prawidłowym przygotowaniu się do wyjazdu, a tutaj musimy przede wszystkim zadbać o prawidłowe obuwie i odzież. Obuwie powinno być wysokie, na twardej podeszwie, zabezpieczające skutecznie stopę w stawie kostkowym przed skręceniem, oraz przed innymi skaleczeniami. W kwestii zaś odzieży, warto pamiętać, iż jest to trekking alpejski w okolicach Matterhorn, a więc będziemy mieli do czynienia zarówno z pogodą dość ciepłą, w niższych partiach gór, jak i z doskwierającym zimnem w wyższych partiach i musimy być na to wszystko przygotowani. Warto tutaj zaopatrzyć się w specjalną odzież outdoorową, która zapewni bezpieczeństwo termiczne w trudnych warunkach, ale nie będzie dla nas nazbyt dużym obciążeniem, co mogło by stanowić poważne utrudnienie, szczególnie na trasie trekkingu w wersji z noclegami w schroniskach, gdzie cały ekwipunek należy nieść cały czas ze sobą w plecaku.

Generalnie rzecz więc ujmując, możemy tutaj powiedzieć, iż trekkingi alpejskie w okolicach Matterhorn, cieszą się tak dużą popularnością przede wszystkim przez wzgląd na fakt, wielu wspaniałych atrakcji i widoków na całej trasie, oraz często bardzo wymagających tras, a to przecież dla każdego pasjonata alpejskiego trekkingu najważniejsza kwestia podczas całego wyjazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *