Wyjazdy trekkingowe na Korsykę.

Jednym z ciekawszych miejsc dla wszystkich pasjonatów wyjazdów trekkingowych jest rzecz jasna Korsyka, na której zlokalizowany jest też najsłynniejszy szlak trekkingowy, czyli GR20. Oczywiście jest to szlak wymagający, przeznaczony dla doświadczonych podróżników, niemniej jednak początkujący adepci także znajda tutaj wiele możliwości na kształcenie swoich umiejętności w zakresie wyjazdów trekkingowych. Możliwe jest przecież pokonanie kilku zaledwie etapów trasy GR20, jeśli ktoś nie czuje się na siłach, do pokonania stuosiemdziesięciokilometrowej trasy, której pokonanie zabierze mu aż 16 dni. Zobaczmy zatem jakie mamy możliwości w tym zakresie.

Szlaki trekkingowe na Korsyce.

Oczywiście poza najsłynniejszym szlakiem na Korsyce, czyli wymagającym GR20, znaleźć można tutaj inne szlaki, o nieco mniejszym poziomie trudności. Są to szlaki raczej dla mniej doświadczonych adeptów trekkingowych wojaży, którzy w ten sposób mogą nabrać doświadczenia i przygotować się pokonania głównego szlaku Korsyki czyli GR20. Szlaki o których mowa to:

  • Mare e Monti Nord – 10-dniowy szlak łączy Cargese z Calenzaną. Prowadzi przez miejscowości Évisa, Ota, Girolata i Galeria. Jest dostępny przez cały rok, ale najpiękniej na nim przyroda prezentuje się wiosną i jesienią.
  • Mare e Monti Sud – wiedzie pomiędzy zatokami Porticcio a Priopriano przez Bisinao, Pollo i Olmeto. Na jego przejście potrzeba 5 dni. Dostępny przez cały rok, ale najatrakcyjniej jest wiosną i jesienią.
  • Mare a Mare Nord – od Cargese do Moriani. Na jego pokonanie trzeba przeznaczyć 7-12 dni. Prowadzi przez Vizzavonę i Venaco i jest dostępny od maja do listopada.
  • Mare a Mare Sud – 5-dniowy szlak biegnący z Priopriano do Porto-Vecchio przez Zonzę i Aiguilles de Bavella dostępny dla turystów przez cały rok
  •  are a Mare Centre – łączy Porticcio z Ghisonaccią. Na jego przejście potrzeba 7 dni. Jest dostępny od maja do listopada.

Są to szlaki krótsze nieco i biegną albo od morza do morza (szlaki MARE A MARE), albo od morza w góry (MARE A MONTI). Można dzięki nim pozyskać większe doświadczenie uprawiając mniej wymagające trekkingi na Korsyce aby przygotować się do ukoronowania swego trudu i ostatecznie pokonać szlak GR20.

Podsumowując.

Trzeba tutaj przyznać, iż górzysta Korsyka, o górach sięgających poziomu powyżej 2000 m n.p.m., zapewnia pasjonatów trekkingu górskiego doskonałe warunki do realizacji swoich pasji. Dlatego też co roku przybywają tutaj tysiące turystów, aby zakosztować piękna korsykańskiej przyrody, tutejszych widoków, a jednocześnie zmierzyć się z samym sobą i pokonywać coraz trudniejsze szlaki korsykańskie. Trzeba przyznać, iż ponad 180 km trasy szlakiem GR20, na każdym musi robić piorunujące wrażenie, i raczej mało kto będzie się tutaj pchać bez odpowiedniego przygotowania. Dlatego też, tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, warto się najpierw wybrać na trekkingi łatwiejszymi trasami Korsyki, a na sam koniec, kiedy już zdobędziemy odpowiednie doświadczenie i nieco wiedzy o pokonywaniu korsykańskich gór, zdecydować się na pokonanie najważniejsze szlaku trekkingowego w Europie, czyli szlaku GR20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *