Wynajem magazynu zewnętrznego.

W ostatnich latach coraz częściej, wielu przedsiębiorców decyduje się na ograniczanie własnych zdolności magazynowych na rzecz korzystania z magazynów zewnętrznych, gdzie przede wszystkim można zagwarantować sobie o wiele lepsze warunki do składowania surowca i produktów, ale także w wielu przypadkach można to zrobić o wiele taniej. W poniższym tekście postaramy się wskazać główne zalety korzystania z zewnętrznych usług magazynowych, oraz wykazać, że jest to w wielu przypadkach rozwiązaniem bardzo korzystnym, a nawet jak najbardziej uzasadnionym ekonomicznie. Zapraszamy zatem serdecznie do lektury wszystkich tych przedsiębiorców, którzy zainteresowani są tematyką zewnętrznego magazynowania produktów oraz surowców.

Zalety korzystania z zewnętrznych usług magazynowych.

Jeśli chodzi o korzyści płynące dla przedsiębiorcy z korzystania z tego typu usług, to przede wszystkim należy tutaj wymienić odciążenie własnych obiektów, gdzie w miejsce pomieszczeń magazynowych, można będzie uruchomić dodatkową produkcję, co oczywiście wiąże się z rozwojem przedsiębiorstwa. Kolejnym atutem jest możliwość skorzystania z oferty firm magazynowych dysponujących na przykład magazynami klimatyzowanymi, co w niektórych przypadkach jest kwestią bardzo ważną i istotną, gdyż niektóre produkty, czy też surowce wymagają specjalnego traktowania podczas ich składowania. Oczywiście będzie to tańszym rozwiązaniem niż samodzielne prowadzenie takich magazynów, bowiem firma magazynowa, może zainwestować duże pieniądze w duży magazyn klimatyzowany, a następnie wynajmować powierzchnię wielu przedsiębiorcom, przy czym zaoszczędzi na kosztach obsługi. Przedsiębiorcy korzystający z tego typu usługi zaś mogą cieszyć się bezpieczeństwem towarów i surowców, a co więcej, pełna odpowiedzialność za składowane elementy przechodzi na czas składowania na magazyn. Wobec tego można powiedzieć, iż tego typu usługi niosą bardzo dużo korzyści, i naprawdę warto z nich skorzystać.

Lokalizacja magazynów.

Bardzo ważnym aspektem, na który należy zwrócić szczególną uwagę podczas poszukiwania zewnętrznego magazynu, jest jego lokalizacja. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby zapewnić sobie w miarę bliską lokalizację do zakładu produkcyjnego, aby koszty transportu nie były zbyt wygórowane, a co równie istotne, aby czas niezbędny na dostawy surowca na produkcję zanadto się nie wydłużał. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniego przedsiębiorstwa logistycznego, w promieniu najbliższych 50km od zakładów produkcyjnych, co zapewni nam sprawną i szybką obsługę produkcji oraz terminowe dostawy surowca.

Dla przedsiębiorców z Cieszyna oraz najbliższych okolic może to być na przykład firma Zrembud, prowadząca magazyny zarówno dla firm małych jak i dużych. Jest to jeden z tych przedsiębiorców działających w sektorze logistyczno magazynowych, który zapewnia nam kompleksową obsługę w każdym przypadku, zaś ceny usług należą tutaj do bardzo przystępnych, co powinno być jak najbardziej zachęcające do korzystania z tego typu usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *