Wytwarzanie brykietu z trocin.

Prawidłowe wytwarzanie brykietu z trocin, wymaga od przedsiębiorstwa przygotowania niezbędnej infrastruktury oraz inwestycji w profesjonalne linie produkcyjne do brykietu. Bez tego typu inwestycji, produkcja na pewno nie będzie opłacalna. Aby tak się nie stało, należy odpowiednio zbadać rynek, zebrać dostawców materiału i przygotować obiekty magazynowe oraz produkcyjne. Ostatecznie należy także zakupić maszyny do produkcji brykietów drzewnych. Dzięki tego typu inwestycjom, wytwarzanie brykietu z trocin, będzie w pełni opłacalnym przedsięwzięciem.

Jak rozpocząć wytwarzanie brykietu z trocin?

Aby prawidłowo rozpocząć wytwarzanie brykietu z trocin, trzeba będzie przede wszystkim zadbać o odpowiednie przygotowanie pomieszczeń magazynowych i produkcyjnych. Powinny one być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, która w tym przypadku, jest największym zagrożeniem dla jakości wytwarzanego brykietu. Zarówno materiał wsadowy, czyli w tym przypadku trociny, jak i gotowy już brykiet, powinny być składowane w warunkach suchych, aby wilgoć nie doprowadziła do zniszczenia gotowego wyrobu. Ta sam wilgoć będzie także wywierać negatywny wpływ na sam proces produkcji. Jeśli trociny będą zbyt wilgotne, to wiązanie brykietu, opierające się o naturalną żywicę, będzie zbyt słabe, aby uformować brykiety na stałe.
Wytwarzanie brykietu z trocin jest realizowane przy pomocy brykieciarki do której dostarczamy wysuszone trociny. Następnie są one prasowane pod wysokim ciśnieniem i przy udziale wysokiej temperatury, co pozwala na formowanie odpowiednich kształtów brykietu drzewnego. Jeśli do tego procesu dostarczymy zbyt wilgotne trociny, wyciskana woda będzie mieszać się z żywicą, co sprawi, iż wiązania będą zbyt słabe, brykiet będzie się po prostu rozpadać na kawałki.

Zakup urządzeń do produkcji brykietu.

Kolejnym krokiem będzie zakup niezbędnych brykieciarek. Maszyny te, możemy dość dowolnie dopasowywać do potrzeb danego zakładu produkcyjnego. Możemy kupić same brykieciarki, które już umożliwią nam wytwarzanie brykietu z trocin. Niemniej jednak do wyboru będą także duże linie produkcyjne, dzięki którym produkcja będzie przebiegać jeszcze sprawniej i wydajniej. Linie produkcyjne mogą być dodatkowo wyposażone w komory suszarni oraz rozdrabniacz do gałęzi, co pozwala stosować także inne materiału do produkcji brykietu.

Podsumowanie.

Ostatecznie, trzeba więc powiedzieć, iż wytwarzanie brykietu z trocin jest procesem stosunkowo prostym w swoim przebiegu. Jeśli wszystkie kwestie związane z przygotowaniem produkcji będą zrealizowane prawidłowo, to sam proces jest w zasadzie samowystarczalny. Wystarczy zadbać o regularne dostarczanie trocin o jak najniższej wilgotności, aby wydajność przedsiębiorstwa stała na maksymalnie wysokim poziomie. To zaś będzie się przekładać na wysoki poziom rentowności przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *