Zastosowanie łożysk Nachi.

Łożyska to jeden z tych elementów, które charakteryzują się wielka wagą dla całego postępu cywilizacyjnego. Gdyby nie łożyska obecnie nie mielibyśmy do czynienia z tak wielkim postępem. Nie moglibyśmy nawet liczyć na wszelkiego rodzaju maszyny przemysłowe, pojazdy samochodowe. Ba. Nawet o rowerze nie można by było pomarzyć. Na nasze szczęście jednak łożyska zostały wymyślone i sprawują się bardzo dobrze, zapewniając nam wiele różnorodnych innowacji i ułatwień w naszym codziennym życiu. Przyjrzymy się dzisiaj temu, jak prezentują łożyska przemysłowe i samochodowe Nachi, czyli łożyska jednego z czołowych producentów świata.

Krótko o Nachi.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, Nachi to producent łożysk, plasujący się w ścisłej czołówce branży, obok takich potentatów, jak chociażby Timken czy też SKF. Firma swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim stałym innowacjom wdrażanym do swojej produkcji, dzięki czemu wypuszczane na rynek produkty spełniają coraz większy zakres wymagań klientów. Obecnie firma zajmuje się produkcją łożysk zarówno przemysłowych jak samochodowych, pomiędzy którymi znajdziemy dość istotne różnice, o których także sobie nieco powiemy poniżej. Tutaj jeszcze warto tylko dodać, iż łożyska przemysłowe i samochodowe Nachi charakteryzują się niesamowicie dobrymi parametrami technicznymi, skutkiem czego zaskarbiły sobie przychylność wielu producentów maszyn i urządzeń, oraz pojazdów samochodowych.

Łożyska przemysłowe Nachi.

Jest to grupa łożysk, produkowana specjalnie z myślą o wykorzystaniu ich w produkcji maszyn i urządzeń mechanicznych. Charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem począwszy od łożyskowaniu wałów w obrabiarkach przemysłowych, a skończywszy nawet na łożyskach ślizgowych w tychże samych obrabiarkach.

Łożyska samochodowe Nachi.

To druga rodzina produktów firmy Nachi, której głównym odbiorców jest przemysł Automotive. Łożyska tego rodzaju wytwarzane są pod specjalne zamówienia producentów, którzy określają parametry techniczne, jakie łożysko powinno spełniać, jak również wskazują pozostałe kwestie, takie jak materiały i wymiary. Generalnie jest to branża bardzo wymagająca, toteż nachi produkuje łożyska pod kontrolą systemu zarządzania jakością ISO TS 16949, czyli restrykcyjnego systemu zarządzania jakością przyjętego przez większość producentów pojazdów samochodowych.

Podsumowanie.

Generalnie trzeba tutaj więc powiedzieć, iż firma Nachi zagwarantowała sobie doskonałą pozycję na rynku głównie poprzez spełnianie podstawowych wymagań producentów pojazdów samochodowych oraz maszyn przemysłowych, a co za tym idzie, zapewniła sobie stałych odbiorców. To z kolei zapewnia stały napływ gotówki, która może być dalej inwestowana w rozwój technologii, i wdrażanie kolejnych innowacji, które w następnej kolejności znów przyczynią się do wzrostu znaczenia tego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *