Ziołowe wsparcie organizmu przy wzdęciach.

Wśród wielu różnorodnych schorzeń, utrudniających nam codzienną egzystencję, jednym z bardziej dokuczliwych będą wzdęcia, czyli grodzenie się nadmiaru gazów w przewodzie pokarmowym. Jest to wynikiem nie tylko połykania powietrza, ale także samego procesu fermentacji bakteryjnej, zachodzącej w jelicie grubym. Ilość i skład gazów, zależne są tutaj od rodzaju pożywienia. Z reguły nasz organizm sprawnie usuwa nadmiar gazów, choć dla nas będzie to czynność dość krępująca, szczególnie w towarzystwie. Zobaczmy zatem w jaki sposób zapewnić sobie uniknięcie problemów ze wzdęciami, bowiem jest to jak najbardziej możliwe.

Ziołowe herbatki na wzdęcia.

Jednym ze sposobów zapobiegania wzdęciom jest korzystanie z ziołowych herbatek. Wystarczy aby po obfitym posiłku wypić napar ziołowy na wzdęcia, który przygotowany jest z ziół wiatropędnych, czyli przede wszystkim kopru włoskiego, mięty pieprzowej, czy też napar z bazylii. Dobrym rozwiązaniem będą też herbaty z miodem i imbirem, co jednocześnie będzie gwarantować nam rozgrzewanie oraz zapobieganie wzdęciom. Warto więc w swoim domu zawsze posiadać pod ręką odpowiednie preparaty ziołowe skuteczne przy wzdęciach, aby zapewnić sobie dogodne warunki do przeciwdziałania i zapobiegania wzdęciom. Nie są one jakoś specjalnie kosztowne, wobec czego bez większych trudności można swoją domową apteczkę wyposażyć w odpowiednie zioła, które zawsze będą pomocne.

Aktywność fizyczna

Kolejnym z rozwiązań, to aktywność fizyczna, która zapewnia przyspieszenie procesu przemiany materii, a jednocześnie przyspiesza pasaż jelitowy. Dobry spacer czy też bieganie, zapobiegać przede wszystkim zaparciom, ale również wzdęciom. W wyniku aktywności fizycznej można łatwiej pozbyć się zalegających w jelicie resztek pożywienia, które będąc trawione będą wytwarzać gazy rozrywające nasz brzuch od środka.

Nawyki żywieniowe

Warto także zmienić nieco swoje nawyki żywieniowe, czyli zerwać raz na zawsze z mitem trzech posiłków dziennie. Aby skutecznie uniknąć wzdęć i zaparć, warto jeść częściej, ale w mniejszych porcjach. Najlepszym rozwiązaniem będzie spożywanie około 5-6 posiłków dziennie, choć rzecz jasna nie warto przesadzać z rozdrabnianiem się przy posiłkach. Jeść powinniśmy wtedy kiedy czujemy głód i nie wypychać się do takiego stopnia, aby już nie dało się nic wepchnąć. Jednym słowem posiłki powinny występować w mniej obfitej formie, ale za to w większej zdecydowanie częstotliwości. Jeśli do tego zapewnimy sobie odpowiednią herbatkę ziołową zaraz po posiłku, z wzdęciami raczej problemów mieć nie powinniśmy. Można więc powiedzieć iż przeciwdziałać wzdęciom powinniśmy my sami, w naszym własnym zakresie. Tutaj nie ma żadnych czarów, ani też specjalnych terapii leczniczych. Wszystko jest uzależnione od naszego trybu życia oraz sposobu odżywiania się. Jeśli będziemy do tych kwestii poodchodzić rozsądnie, z cała pewnością problemy ze wzdęciami nie będą nas dotyczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *