Prace malarskie w domach i mieszkaniach.

Każdy właściciel domu jednorodzinnego czy też mieszkania, powinien potrafić samodzielnie zająć się podstawowymi pracami związanymi z utrzymaniem swojego dobytku w należytym stanie. Jedną zaś z podstawowym czynności związanych z utrzymaniem domu i mieszkania w dobrym stanie jest regularne odświeżanie ścian poprzez ich malowanie. Oczywiście w niektórych przypadkach warto będzie z góry przeprowadzić generalny remont, niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków, wystarczy zwykłe odmalowanie ścian, aby nasze pomieszczenia mieszkania odzyskały świeżość i zapewniały nam wygodne, przyjemne i komfortowe warunki do codziennego ich eksploatowania.

Odświeżanie pomieszczeń mieszkalnych.

Jak już wspomnieliśmy, podstawową kwestią w każdym domu i mieszkaniu będzie regularne przeprowadzanie odświeżania poprzez przynajmniej malowanie. W przypadku jednak, kiedy mamy do czynienia z domem stosunkowo starym, ze starymi i spękanymi tynkami, a co gorsza ze starymi instalacjami elektrycznymi, o wiele lepszym rozwiązaniem jest wykonanie remontu generalnego. Wymieniamy wtedy wszystkie instalacje na sam koniec, ściany wykańczamy gładzią gipsową, co pozwoli nam w przyszłości bez większych trudności realizować wszelkie prace związane z odświeżaniem. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż ściany proste, gładkie, wykończone gładzią gipsową, możemy bez większych trudności malować wałkami malarskimi, co zapewnia nam dobre efekty i stosunkowo krótki czas realizacji prac. W przypadku zaś ścian starych, niestety zachodzić będzie konieczność malowania przy zastosowaniu szczotek i pędzli, a i tak ostatecznie nie zawsze wyjdzie nam to wszystko tak dobrze jakbyśmy tego chcieli.

Malowanie ścian.

Aby skutecznie pomalować ściany w pomieszczeniach mieszkalnych, niezależnie od tego, czy będziemy malować na gładzi gipsowej, czy też na starym tynku, przede wszystkim trzeba przestrzegać kilku podstawowych punktów w takiej dokładnie kolejności.

  • Oczyszczenie ścian z pyłu i kurzu
  • Mycie ścian przy zastosowaniu odpowiednich preparatów, lub 1-2% roztworu mydła szarego w letniej wodzie.
  • Uzupełnienie ubytków gipsem i szlifowanie
  • Gruntowanie w celu wyrównania chłonności podłoża.
  • Malowanie właściwe.

Te pięć podstawowych kroków zalecać będzie nam nawet najbardziej znany producent szczotek z ponad stuletnią tradycją, wobec czego możemy przyjąć tutaj założenie, iż jest to skuteczna droga na prawidłowe pomalowanie ścian. Oczywiście powinniśmy zdawać sobie także sprawę z tego, iż sam proces malowania będzie wymagać od nas pewnej wiedzy i umiejętności, aczkolwiek jeśli nawet podejdziemy do tych prac bez doświadczenia, to poprzez staranne wykonywanie poszczególnych kroków, ostrożność i uwagę, z całą pewnością uda nam się skutecznie wymalować wszystkie pomieszczenia mieszkalne z odpowiednio dobrymi efektami pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *