Zewnętrzna logistyka i magazynowanie

Praktycznie każdy przedsiębiorca zajmujący się produkcją na większą skalę, prędzej czy też później trafi na moment, w którym jego własna powierzchnia magazynowa będzie po prostu niewystarczająca do tego, aby umożliwiać dalszy rozwój i powiększanie zdolności produkcyjnych. W takich przypadkach, rozwiązania są proste. Albo wykłada się spore pieniądze na budowę własnego magazynu, albo szuka się rozwiązań alternatywnych w postaci wynajmu powierzchni magazynowej. Ostatnio tego typu podejście stało się wyjątkowo popularne, wobec czego też, na rynku można znaleźć stosunkowo sporo firm zajmujących się właśnie oferowaniem zewnętrznych usług magazynowych oraz obsługi logistycznej przedsiębiorstw, z czego inne podmioty stosunkowo chętnie korzystają. Zobaczmy więc, jakie z tego tytułu płyną korzyści, oraz jak dobrze zorganizować sobie zewnętrzny magazyn i obsługę logistyczną, aby firma mogła działać wyjątkowo skutecznie.

Korzyści magazynowania zewnętrznego.

Przede wszystkim należy tutaj zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż korzystanie z usług wynajmu powierzchni magazynowej wraz z kompleksową obsługa logistyczną, niesie za sobą cały szereg korzyści, przede wszystkim finansowych. Chodzi tutaj o to, iż wynajem powierzchni magazynowej jest o wiele tańszy niż budowa własnego magazynu, szczególnie w przypadku, kiedy nie wiadomo, na jak długo będziemy potrzebowali zwiększonej przestrzeni magazynowej. Warunki rynkowe, jakie są, takie są, i nikt nie jest do końca w stanie przewidzieć, iż konkretny stan rzeczy będzie się utrzymywać wystarczająco długo, wobec czego tego typu usługi maja jak najbardziej rację bytu. Wartym podkreślenia jest także fakt tego, iż zewnętrzny magazyn będzie umożliwiał przerzucenie odpowiedzialności na usługodawcę za magazynowane towary, szczególnie jeśli będą to towary wymagające składowania w odpowiednich warunkach. Oczywiście w takich przypadkach wynająć należy magazyn w pełni klimatyzowany, niemniej jednak to usługodawca będzie ponosił odpowiedzialność za niewłaściwe składowanie surowców produkcyjnych.

Gdzie szukać odpowiednich usługodawców?

Oczywiście trzeb tutaj także znaleźć odpowiednich usługodawców w tym zakresie, który zagwarantują nam możliwość skutecznego i bezpiecznego magazynowania, z pełna obsługa logistyczną. Chodzi przede wszystkim o to, aby surowce magazynowe w zewnętrznym magazynie płynnie były dostarczane na wydziały produkcyjne, zaś gotowe wyroby, zapakowane trafiały systematycznie magazyn, gdzie będą przygotowane do wysyłki do odbiorców, niejednokrotnie za granicę. Generalnie rzecz ujmując, warto tutaj szukać usługodawców takich jak firma Zrembud, która posiada kilka obiektów magazynowych w całym kraju, co zapewnia nam możliwość korzystania z szerokiego wachlarza usług i przerzutów towarów pomiędzy poszczególnymi magazynami a co za tym idzie, jest to usługa w stu procentach profesjonalna i dopasowana do potrzeb większości przedsiębiorstw produkcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *